Hakkımızda

ÖZEL FIRAT ÖĞRENCİ YURTLARI

Fırat Öğrenci Yurtları olarak her öğrencinin ortak sorunu olan barınma ihtiyacı için sizlere kurumumuzu tanıtmak istiyoruz.

Fırat öğrenci yurtları barınma sorununun yanı sıra genç arkadaşlarımızın sağlıklı çağdaş ve konforlu bir ortamda eğitimlerinin sürdürebilmeleri için milli eğitim bakanlığına bağlı olarak 2000 yılında fırat kız öğrenci yurdunu faaliyetini sürdürmektedir. 2015-2016 eğitim yılında fırat erkek yurdunu faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.

Erkek Yurdumuz

Erkek yurdumuz 2000 yılında başladığımız kız öğrenci yurdu hayatımıza kazanılan 15 yıllık tecrübe, güven ve sizlerden gelen olumlu geri dönüşler sebebinyle 2015-2016 eğitim öğretim sezonunda faalite geçirmiş bulunmaktayız.Toplamda 60 Oda ve 124 öğrenci kapasiteli yurdumuz 1,2,3 ve 4 kişilik odalardan oluşmaktadır.

Yurdumuz Ankara Hacettepe semtinde olup Hacettepe Merkez Kampüsü ve Fakültelerinin hemen yanındayız.Ankara Üniversitesi Hukuk-Siyasal - Sosyal Bilimler -Mülkiye-Dil Tarih ve Çoğrafya Fakültelerine ve Yüksek okullara 5 Dakikalık yürüme mesafesindeyiz. Üniversite hayatınıza renk katmak ve evinizden uzakta ihtiyaç duyduğunuz her türlü konforu sağlamak için hizmetinizdeyiz.

Kız Yurdumuz

Kız Yurdumuz 2000 -2001 eğitim ve öğretim yılında siz değerli aile ve öğrencilerimizin hizmetindedir. Fırat Kız Yurdu kurulduğu günden bu yana sağduyulu güvenilir aile yapısına uygun anlayışla hizmetine devam etmektedir.

Ankara'da 2000 yılında planlanarak yapılan ilk yurt binası olarak inşaa edilen yurdumuz 45 oda da 94 öğrenci ile 1,2,3 ve 4 kişilik odalarda hizmet vermekteyiz. Yurdumuz Ankara Hacettepe semtinde olup Hacettepe Merkez Kampüsü ve Fakültelerinin hemen yanındayız.Ankara Üniversitesi Hukuk-Siyasal - Sosyal Bilimler -Mülkiye-Dil Tarih ve Çoğrafya Fakültelerine ve Yüksek okullara 5 Dakikalık yürüme mesafesindeyiz. Üniversite hayatınıza renk katmak ve evinizden uzakta ihtiyaç duyduğunuz her türlü konforu sağlamak için hizmetinizdeyiz.