Erkek Yurdu : 0 (312) 319 65 25 | Kız Yurdu : 0 (312) 363 70 71 | GSM : 0551 385 65 25 -

Ankara Kız Öğrenci Yurdu ve Oda Fiyatları- Fırat Kız Öğrenci Yurdu

Ankara Kız Öğrenci Yurdu ve Oda Fiyatları- Fırat Kız Öğrenci Yurdu

Odalar1, 2, 3 ve 4 Kişilik
ManzaraŞehir Manzarası
Akşam YemeğiVar
WifiVar
KahvaltıVar
24 Saat Sıcak SuVar
Çalışma MasasıVar
Buzdolabı
BanyoVar
GardropVar

ANKARA KIZ ÖĞRENCİ YURDU - FIRAT KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Fırat Öğrenci Yurtları olarak her öğrencinin ortak sorunu olan barınma ihtiyacı için sizlere kurumumuzu tanıtmak istiyoruz. Fırat öğrenci yurtları barınma sorununun yanı sıra genç arkadaşlarımızın sağlıklı çağdaş ve konforlu bir ortamda eğitimlerinin sürdürebilmeleri için milli eğitim bakanlığına bağlı olarak 2000 yılında Fırat Ankara kız öğrenci yurdunu faaliyetini sürdürmektedir. 2015-2016 eğitim yılında Fırat erkek yurdunu faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.
Fırat öğrenci yurtlarında ücretsiz en az 13 çeşit açık büfe kahvaltısı ve en az 4 çeşitten az olmamak üzere akşam yemekleri kendi endüstriyel mutfağımızda profesyonel aşçı ve bayan personellerimiz ile hijyenden ödün vermeden hazırlanıp ikram edilmektedir.

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNDE KALACAK YERİN ÖNEMİ ARTIYOR

Ankara Kız Öğrenci Yurdu üniversite tercihlerini nasıl etkiliyor sorusuna bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız. Öncelikle belirtmek isteriz ki; bir Üniversite şehri olarak Ankara Kız Öğrenci Yurtları sahipliğinde de lider şehirlerden biri olma özelliği ile ön plana çıkıyor. Üniversiteye olan yakınlığı, şehir fırsatlarına olan erişimi ve diğer olanakları ile kalacak yer bulma konusunda üniversite adaylarının çok dikkatli olması gerekiyor. Bir üniversite öğrencisi günün ortalama 7-8 saatini okulunda geçirirken Ankara Kız Öğrenci Yurdu en fazla zaman geçirilen konumdur. Okul çıkışında, ders aralarında ve de hafta sonları zamanın en büyük kısmı öğrenci yurdunda geçer. Bu nedenle, öğrenci yurdu seçimi yapılırken okul ile koordinasyon içinde olmak oldukça önemli bir hal alıyor.

TÜM ÜNİVERSİTELERE SERVİS VE ULAŞIM İMKANI

Zaman yarışı özellikle Ankara Kız Öğrenci Yurdu tercihlerini etkiliyor. Çünkü, Fırat Ankara Kız Öğrenci Yurdu Ankara’nın tüm üniversitelerine servis güzergahı olan Kızılay  ve Sıhhıye’ye  sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Servisi bulunmayan üniversiteler için ise yurdumuz dolmuş, otobüs, metro ve Ankaray gibi toplu taşıma araçlarının hemen yakınında bulunuyor.

SOSYAL OLANAKLAR VE GÜVENLİK HER ZAMAN ÖN PLANDA

Güvenliği önce analım biz. Çünkü Türkiye’nin dört bir yanından ilk defa Ankara Kız Öğrenci Yurdu arayacak kişiler için güvenlik ilk aşamada önemli özelliklerden biri. Biz Fırat  Ankara Kız Öğrenci Yurdu olarak öğrencilerimizin mutlu ve huzurlu, güven içinde üniversite yıllarının geçmesi için şehir güvenliğinin üst düzey olduğu Hacettepe Üniversitesinin hemen yanındayız.