Erkek Yurdu : 0 (312) 319 65 25 | Kız Yurdu :  | GSM : 0551 385 65 25 -

Kurumsal

Fırat Erkek Öğrenci Yurtları

Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Ücretsiz en az 13 çeşit açık büfe kahvaltısı ve en az 4 çeşitten az olmamak üzere akşam yemekleri kendi endüstriyel mutfağımızda profesyonel aşçı ve bayan personellerimiz ile hijyenden ödün vermeden hazırlanmaktadır.

Çalışma Salonu

Sınırsız internet ile birlikte sessiz ve konforlu bir alanda çalışabilirsiniz.

Eğlence ve Dinlenme

Yurdumuzda dinlenebileceğiniz ve boş zamanlarınızda eğleneceğiniz bir ortam bulunmaktadır.

HAKKIMIZDA

Fırat Öğrenci Yurtları olarak her öğrencinin ortak sorunu olan barınma ihtiyacını karşılamak için sizlere kurumumuzu tanıtmak istiyoruz.

Fırat Öğrenci Yurtları, 1989 yılından itibaren İnşaat ve akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren Beraat İnşaat firmasının grup şirketidir.

Fırat Öğrenci Yurtları olarak  barınma sorununun yanı sıra genç arkadaşlarımızın sağlıklı çağdaş ve konforlu bir ortamda eğitimlerinin sürdürebilmeleri için Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı olarak 2000 yılında Fırat Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdunu, akabinde 2015 – 2016 eğitim öğretim yılında Erkek Öğrenci yurdunuz faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.

Ankara’da 2000 yılında planlanarak yapılan ilk yurt binası olarak inşaa edilen kız yurdumuz 45 oda da 94 öğrenci ile 1,2,3 ve 4 kişilik odalarda hizmet vermektedir. Yurdumuza 2019 yılında komple tadilat yapılarak 5 yıldızlı otel konforunda hizmetine  devam etmektedir.

Yurdumuz Ankara Hacettepe semtinde konumlanıp Hacettepe Merkez Kampüsü ve Fakültelerinin hemen yanında,. Ankara Üniversitesi Hukuk – Siyasal – Sosyal Bilimler – Mülkiye – Dil Tarih ve Coğrafya Fakültelerine ve Yüksek okullarına ise 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

2015 – 2016 eğitim yılında faaliyete geçirdiğimiz Fırat Erkek Öğrenci Yurdumuz 60 oda 142 öğrenci kapasitesi ile inşaa edilmiş  A sınıfı akıllı bina ruhsatlıdır. Tüm öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek tasarlanan yurdumuz, 1,2,3 ve 4 kişilik odalardan oluşan binamız tüm okullara olan merkezi konumu ile Ankara’da markadır.

Üniversite hayatınıza renk katmak ve evinizden uzakta ihtiyaç duyduğunuz her türlü konforu sağlamak için hizmetinizdeyiz.

Wifi
Uydu Sistemleri
7/24 Güvenlik

Neden Fırat Öğrenci Yurtları ?

Şehir Merkezinde olan yurdumuz 7/24 güvenlik ile birlikte, günlük dezenfeksiyon ile sağlığınız için çalışıyoruz. Odalarınız ve ortak alanlar her türlü konfor için planlanmıştır.