Fırat Kız Öğrenci Yurtları


Fırat Öğrenci Yurtları olarak her öğrencinin ortak sorunu olan barınma ihtiyacı için sizlere kurumumuzu tanıtmak istiyoruz.Fırat öğrenci yurtları barınma sorununun yanı sıra genç arkadaşlarımızın sağlıklı çağdaş ve konforlu bir ortamda eğitimlerinin sürdürebilmeleri için milli eğitim bakanlığına bağlı olarak 2000 yılında fırat kız öğrenci yurdunu faaliyetini sürdürmektedir. 2015-2016 eğitim yılında fırat erkek yurdunu faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.

Fırat öğrenci yurtlarında ücretsiz en az 13 çeşit açık büfe kahvaltısı ve en az 4 çeşitten az olmamak üzere akşam yemekleri kendi endüstriyel mutfağımızda profesyonel aşçı ve bayan personellerimiz ile hijyenden ödün vermeden hazırlanıp ikram edilmektedir.

Yurt Özellikleri

Erkek yurdumuz 2000 yılında başladığımız kız öğrenci yurdu hayatımıza kazanılan 15 yıllık tecrübe, güven ve sizlerden gelen olumlu geri dönüşler sebebiyle 2015-2016 eğitim öğretim sezonunda faalite geçirmiş bulunmaktayız. Toplamda 60 Oda ve 124 öğrenci kapasiteli yurdumuz 1,2,3 ve 4 kişilik odalardan oluşmaktadır.

Yurdumuz Ankara Hacettepe semtinde olup Hacettepe Merkez Kampüsü ve Fakültelerinin hemen yanındayız.Ankara Üniversitesi Hukuk-Siyasal - Sosyal Bilimler -Mülkiye-Dil Tarih ve Çoğrafya Fakültelerine ve Yüksek okullara 5 Dakikalık yürüme mesafesindeyiz.

Üniversite hayatınıza renk katmak ve evinizden uzakta ihtiyaç duyduğunuz her türlü konforu sağlamak için hizmetinizdeyiz.